گروه تلگرام

گروه تلگرام (نیازمندی دارویی)

برای اعلام نیازمندی دارویی یا تامین دارو، لطفا در گروه تلگرام عضو شوید.

تالارهای گفتگوی داروسازی

هر سوال، مشکل و یا نیازمندی دارید می‌توانید در تالارهای گفتگوی داروسازی مطرح کنید.

Avocado-Soybean unsaponifiables extract

نیازمند این دارو هستید؟
از کدام داروخانه بخرم؟

طبقه بندی مارتیندل

موارد مصرف

موارد مصرف: الف-پیشگیری از پوکی استخوان و ترمیم مفاصل آسیب دیده ب-بیماری های دژنراتیو مفاصل، استئوآرتریت و درمان علامتی آرتروز ج-بازسازی غضروف مفاصل و بافت همبند و تحریک کلاژن سازی مقدار مصرف: روزانه یک کپسول در بین غذا و همراه با یک لیوان آب به مدت 3 الی 6 ماه مصرف شود.

مکانیسم اثر

آووکلدین ترکیبی از گیاهان دارویی با اثرات اثبات شده می باشد که دارای بیش از 70 درصد ماده مؤثره فیتواسترول با اثر ضد التهابی بوده و با مهار آنزیم های التهابزا از جمله سیکلواکسیژناز و نیتریک اکسیدسنتتاز در بافت مفصلی و جلوگیری از تولید پروستاگلاندین و نیتریک اکسید، میزان التهاب و درد مفاصل را کاهش می دهد. این دارو سبب مهار تولید واسطه های ایمنی شده و از حمله سیستم ایمنی بدن به بافت غضروف جلوگیری می نماید. همچنین با تحریک تولید Aggrecan و کلاژن نوع 2 سبب بازسازی مجدد ساختار غضروفهای آسیب دیده می شود. ترکیبات گیاهی موجود در این دارو از تجزیه کلاژن و پروتئینهای زمینهای بافت غضروف جلوگیری کرده و مانع از تخریب آنها میشود.

عوارض جانبی

عوارض جانبی برای این محصول تاکنون گزارش نشده است و یکی از ایمن ترین داروها به شمار می آید. در بعضی موارد منجر به عدم تحمل معده می شود.

تداخلات دارویی

در صورت مصرف همزمان با داروهای دیگر با پزشک مشورت شود.

هشدار ها

از مصرف این دارو بدون تجویز پزشک و یا توصیه به سایر افراد خودداری نمایید. برای مصرف در دوران بارداری و شیردهی با پزشک یا داروساز مشورت شود.

توصیه های دارویی

الف-پس از تاریخ انقضا درج شده بر روی بسته دارو از مصرف آن خودداری نمایید. ب-مصرف همزمان با داروهای رقیق کننده خون از جمله وارفارین، آسپیرین و… زیر نظر پزشک باشد. ج-در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

مصرف در بارداری

هشدارها

دیدگاهی وجود ندارد!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.