گروه تلگرام

گروه تلگرام (نیازمندی دارویی)

برای اعلام نیازمندی دارویی یا تامین دارو، لطفا در گروه تلگرام عضو شوید.

تالارهای گفتگوی داروسازی

هر سوال، مشکل و یا نیازمندی دارید می‌توانید در تالارهای گفتگوی داروسازی مطرح کنید.

امداستین

Emedastine

نیازمند این دارو هستید؟
از کدام داروخانه بخرم؟

طبقه بندی مارتیندل

موارد مصرف امداستین

امداستین یک آنتی هیستامین است که 2 بار در روز به صورت فومارات و به طریق قطره چشمی حاوی 05/0 درصد Emedastine در درمان علامتی ملتحمه آلرژیک داده می شود. هم چنین به صورت خوراکی و با دوز معمول 2 تا 4 میلی گرم در روز و در دو دوز تقسیم شده در مورد رینیت آلرژیک و کهیر و اختلالات پوستی تجویز می گردد.

فارماکوکینتیک امداستین

امداستین از مسیر گوارشی جذب می گردد و اوج غلظت پلاسمایی آن طی 3 ساعت بعد از تجویز خوراکی حاصل می شود. این دارو عمدتاً در کبد به 2 متابولیت اصلی متابولیزه می گردد. 5,6-hydroxyemedastine که همرا ه با مقدار کمی داروی تغییر نکرده از طریق ادرار دفع می گردند. مقادیر کمی از دارو متعاقب مصرف چشمی آن جذب می شوند. نیمه عمر حذف آن متعاقب مصرف خوراکی حدود 7 ساعت و متعاقب مصرف موضعی 10 ساعت گزارش شده است.

عوارض جانبی امداستین

به طورکلی همانند داروهای آنتی هیستامین می باشد. آزردگی موضعی، ترس از نور، رینیت و سردرد متعاقب مصرف قطره چشمی این دارو گزارش شده است. در صورت پیشرفت اینفلتراسیون قرینه ای مصرف دارو باید قطع گردد.

مصرف در بارداری

گروه B

قابل استفاده در بارداری: با مطالعات حیوانی شواهدی دال بر خطرناک بودن این دارو مشاهده نشده است. مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست

هشدارها

دیدگاهی وجود ندارد!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.